اخبار و مقالات علمی

19 تیر 1400

نشست هم اندیشی بررسی سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی

نشست هم اندیشی بررسی سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی مطابق با جز سه بند الف ماده (۱۲۰) قانون پنجساله برنامه ششم توسعه و با حضور پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی، دبیرخانه جمع آوری و ترویج تجربیات برتر بازآفرینی منطقه ۵ (شرق) و شرکت بازآفرینی شهری پایدار برگزار شد.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 6
14 تیر 1400

وبینار آموزشی «ظرفیت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در توسعه توانمندی‌های اجتماعی و اقتصادی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی»

وبینار آموزشی «ظرفیت الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در توسعه توانمندی‌های اجتماعی و اقتصادی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی» با همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی برگزار شد و به موضوع شهرسازی در استطاعت و اشتغال در استطاعت متناسب با توان اقتصادی، توان جسمی و توان آموزشی افراد و خانوار پرداخته شد.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 7
08 خرداد 1400

نشست تخصصی بررسی وضعیت سکونتگاه های غیررسمی سیاست ها، فرصت ها و چالش ها

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با همکاری دفتر مطالعات، رصد و پیوست اجتماعی وزارت کشور نشست تخصصی با عنوان «بررسی وضعیت سکونتگاه های غیررسمی؛ سیاست ها، فرصت ها و چالش ها» برگزار می کند.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 1
23 دی 1399

نشست هم اندیشی بازنگری سند ملی سکونتگاه‌های غیر رسمی کشور برگزار شد

نشست هم اندیشی با موضوع ضرورت بازنگری سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی کشور با استفاده از تجربیات بین المللی و داخلی در حوزه‌های دانشگاهی و اجرایی و با حضور نمایندگان شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان شهرداری‌ها، وزارت خانه‌های کشورو راه و شهرسازی، متخصصان و دانشگاهیان و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی در شرکت بازآفرینی شهری برگزار شد و چرایی و چگونگی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 11
17 دی 1399

اولین دوره آموزشی بازآفرینی شهری پایدار در استان البرز برگزار شد

اولین دوره از دوره‌های آموزشی بازآفرینی شهری پایدار با موضوع پیش‌گیری و پیش‌نگری از گسترش سکونتگاه‌های غیررسمی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان البرز با همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی برگزار شد.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 5
07 دی 1399

جهانگیری: 11 میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که موضوعی نگران کننده است

جهانگیری با ابراز نگرانی از مهاجرت روستاییان به شهرها و پدیده حاشیه نشینی در اطراف شهرهای بزرگ اظهار داشت: امروز حدود ۱۱ میلیون نفر در حاشیه شهرهای کشور زندگی می‌کنند که موضوعی نگران کننده است. این مسئله از چنان اهمیتی برخوردار است که مقام معظم رهبری ۴ جلسه با حضور سران قوا و مسئولان ارشد کشور به منظور کنترل آسیب‌های اجتماعی برگزار کردند.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 10
22 آذر 1399

جا به جایی محلات، راهکار رفع کپرنشینی/افزایش کیفیت زندگی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی

عباس شفیعی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با حضور در یک برنامه رادیویی به بیان وضعیت بافت‌های فرسوده کشور پرداخت.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 4
20 مهر 1399

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی: سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی کشور اصلاح و بازنگری می‌شود

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی کشور (مصوب سال ۱۳۸۲ و ۱۳۹۳) از طریق همکاری شرکت بازآفرینی شهری ایران با پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی اصلاح و بازنگری می‌شود.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 4
26 شهریور 1399

وزیر کشور: توانمندسازی حاشیه نشین‌ها اولویت اول ما است / روند انجام برنامه های مرتبط با حاشیه نشینی نسبت به قبل خوب است

یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و سایر اعضای جلسه به ریاست وزیر کشور امروز یکشنبه برگزار گردید.

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 4
18 شهریور 1399

سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده به دستور العمل های خاص مدیریت بحران اعم از طبیعی و مشکلات نوظهور مانند کرونا نیاز دارند

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده را نیازمند تدوین دستورالعمل‌های خاص مدیریت بحران خواند و به‌روز‌رسانی سند ملی ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی را از اولویت‌های سال جاری این شرکت عنوان کرد

دسته بندی : اخبار
دقیـقه مطالعه : 9

1 2